Наші професії




 Професія КРАВЕЦЬ

Кравець - це професія для тих, хто вміє хобі перетворити на джерело заробітку
Кравцем є людина, що займається пошиттям одягу з різних матеріалів.
Особливості професії: Кравець - це творча професія, що має попит на ринку праці.
Після розвитку масового виробництва продукції легкої промисловості виділилися в окремі підвиди праці швачки, модельєра і конструктора одягу. Однак кравець виконує всі їхні функції самостійно. Досвідчений фахівець здатний не тільки зняти мірку з клієнта, а й порадити йому фасон одягу, що підходить за індивідуальним особливостям фігури. Після цього він обговорює нюанси з замовником, вносить необхідні зміни, розкроює тканину і зшиває їх для примірки. Після доопрацювання моделі кравець сам шиє костюм або передає заготовку швачці.



Професія має свої недоліки. Вона протипоказана людям з поганим зором, порушеннями функціонування опорно-рухового апарату, захворюваннями серця і органів дихання. Багато кравці скаржаться на погіршення зору і болю в спині внаслідок тривалої сидячої роботи.

Обов'язки: Кравець - це фахівець, який займається пошиттям одягу для різних категорій населення. В його обов'язки входить нарізка і з'єднання воєдино певних компонентів з тканини. Додатково, він підбирає тканину відповідно до призначення або побажанням клієнта, знімає мірки і допрацьовує річ в процесі виготовлення. Також кравець обметує край і петлі речі, пришиває фурнітуру, оформляє застібки, рукава і низ вироби. Робочим інструментарієм кравця здавна є голка, нитки і ножиці та швейна машинка. Важливі якості: терплячість; вміння концентруватися; відповідальність; наявність художнього смаку; акуратність; стресостійкість; зосередженість; тактовність; відмінний зір; комунікабельність; добре розвинена дрібна моторика.

Навички і знання: Кравець повинен знати сучасні напрямки моди, особливості художнього оформлення, а також - володіти технологією конструювання та розкрою.



Робота неможлива без уміння правильно використовувати професійний інструментарій. При цьому фахівцеві необхідно вміти розрізняти конструкцію і деталі крою при пошитті, ремонті або оновленні виробів; сточувати деталі, проводити волого - теплову обробку, акуратно підрізати неточності.

Перспективи: Професія кравець передбачає кілька напрямків ведення діяльності. У послугах таких фахівців потребують ательє, майстерні по ремонту одягу, підприємства швейної промисловості та приватні компанії. Додатково, є шанс викладати спеціальність у швейних училищах. Безліч кравців воліють працювати на дому, займаючись пошиттям одягу на замовлення. При успішній діяльності майстра наймають помічників, навчаючи їх тонкощам своєї роботи. Рівень доходів кравця залежить від його професіоналізму, а також - складності і терміновості замовлення. Спеціаліст має можливість збільшити свій кваліфікаційний розряд з 2-го по 4-й.

Навчання: Щоб стати кравцем, зовсім не обов'язково мати диплом про вищу освіту. Ці фахівці навчаються в середніх спеціальних навчальних закладах або училищах. Ключова роль відводиться практиці, на яку відводиться велика частина навчання. За бажанням, з часом також можна перекваліфікуватися на родинні професії. Майстри на дозвіллі вивчають фахову літературу, щоб бути в курсі сучасних модних тенденцій.

Отримати професію кравця можна у Державному навчальному закладі «Лісоводський професійний аграрний ліцей», навчання розраховано на 1 рік та 5 місяців.



Професія "Штукатур, лицювальник - плиточник"

Штукатур

Штукатур – перша будівельна професія, одна з основних і почесних професій на будівництві. Саме штукатур надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди. Сьогодні штукатур працює різними високотехно-логічними сумішами. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності та виразності.





ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ:

У процесі роботи штукатур застосовує різні механізми та інструменти: розчиномішалки, штукатурні лопатки, півтерки, терки, рівні тощо.



Для успішної професійної діяльності штукатур повинен знати та вміти:

- виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей;

- накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці;

- вирівнювання поверхонь;

- опорядження колон, балок, фасадів,

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.


Лицювальник - плиточник

Професія лицювальника - плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків( споруд ), надання їм естетичного вигляду. Лицювальник-плиточник - одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.



ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ:

У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти:

мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Для успішної професійної діяльності лицювальник - плиточник повинен знати:

а) види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;

б) склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;

в) способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної,

вертикальної і криволінійної поверхонь;

г) норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.










Немає коментарів:

Дописати коментар